1. Покладений на рану марлевий тампон необхідно сплюнути через 15-20 хвилин після видалення.
2. Не можна їсти протягом 2 годин після операції, далі протягом дня рекомендується уникати жорсткої і грубої їжі, жувати потрібно на стороні протилежній від видалення.
3. У день операції не можна полоскати рану і не можна спльовувати для того щоб утворився згусток (інакше є ризик випадання його з лунки подальшої кровотечі).
4. Протягом доби після операції не можна пити, і їсти гаряче, не можна гріти область видалення (прикладати руку до щоки, спати на щоці з боку операції і т.д.), не можна застосовувати теплі компреси. Також не можна відвідувати лазню, сауну і приймати гарячу ванну в день видалення.
5. Не рекомендується також вживати алкогольні напої протягом доби після видалення зуба. Бажано утриматися від куріння в день операції.
6. Бажано в день операції уникати фізичних навантажень.
7. При виникненні кровотечі з лунки можна покласти на рану стерильний марлевий тампон і прикусити його. Для виготовлення тампона візьміть шматочок стерильного бинта чи марлі і складіть його у кілька разів. У разі якщо кровотеча значна і не припиняється протягом 12 годин після видалення, негайно зверніться в клініку.
8. Після видалення зуба може виникнути набряк щоки на стороні операції. Щоб зменшити ризик набряку, відразу після операції і протягом першої доби можна прикладати до щоки лід або холодні предмети. Холод слід тримати біля щоки 15-20 хвилин, роблячи перерви кожні 3-5 хвилин. На другий день набряк може наростати, на третій день він, як правило, спадає.
9. Після припинення дії анестезії може виникнути ниючий біль в області видалення. При необхідності можна прийняти таблетку болезаспокійливого засобу, рекомендованого лікарем. Якщо біль не проходить або посилюється протягом 2-3 днів, необхідно негайно звернутися до лікаря.
10. У першу добу після видалення зуба можливе невелике підвищення температури тіла.
11. Чистити зуби необхідно навіть після видалення! Протягом доби після операції дозволяється не чистити зуби тільки на стороні видалення. Далі необхідно чистити всі зуби, але акуратно, намагаючись не пошкодити лунку.

 

Терміново звернутися до лікаря необхідно, якщо:


• біль посилюється або тримається більше 24 годин;
• кровотеча з лунки посилюється або зберігається більше 12 годин;
• втрачені один або кілька накладених лікарем швів;
• з'явився гнильний запах з рота;
• важко або боляче відкривати рот;
• підвищення температури тіла значно (більш 39 градусів Цельсія) або зберігається більше 24 годин;
• набряк збільшується або зберігається більше 3 днів;
• виникла рухливість сусідніх зубів.